טיפול במים קרים: המדע שמאחורי היתרונות

טיפול במים קרים: המדע שמאחורי היתרונות

קריאה טיפול במים קרים: המדע שמאחורי היתרונות 4 דקות

אמבטיות קרח, הידועות גם כטיפול במים קרים, או טיפול בטבילה במים קרים הפכו פופולריים יותר ויותר כגישה של התאוששות ובריאות לאחר אימון.

ממסורות יווניות עתיקות ועד לספורטאים של ימינו, אמבטיות קרח הציעו יתרונות בריאותיים רבים שרק לאחרונה החלו לצוץ בחצרות האחוריות של בתים ברחבי העולם.

התרגול כולל טבילת הגוף, חלקית או מלאה, באמבט מלא במים קרים וקרח למשך זמן מסוים. זמנים כיפים!

 

אז זה נראה קצת מוזר אני יודע. למה לכל הרוחות שמישהו יבחר לצלול לתוך בריכת מים קפואה?

תאמינו לי, אנשים משלמים אלפי דולרים עבור נסיגה של שבוע כדי ללמוד על טיפול במים קרים והיתרונות שלו - ואז גם לומדים כמה טכניקות נשימה אז זה לא כל כך נורא.

נראה שהצניחה הזו, 3-4 פעמים בשבוע מפחיתה כאבי שרירים וכאבי שרירים, אבל אני בהחלט יכול להעיד על כך וכיצד זה מאיץ את ההתאוששות. אחרי שנים של משחק כדורגל, ראיתי ממקור ראשון כמה זה יכול להיות יעיל.

מלבד זאת, זה מחזק את המערכת החיסונית, מגביר את מצב הרוח, מקל על כאבים וראיתי אפילו כמה עדויות שתומכות שיש לזה יתרונות חיוביים נגד התפתחות מחלת אלצהיימר.

עם זאת, בעוד שאין להכחיש את הפיתוי של אמבטיות קרח, חיוני לגשת אליהן עם קצת היסוס, וזה הגיוני נכון, זה קפוא.

הרשו לי לקחת אתכם קצת על טיפול במים קרים, היתרונות שלו, והכי חשוב, המדע מאחורי התרגול.

מהו טיפול במים קרים?
טיפול במים קרים או אמבט קרח הוא תהליך של טבילה, חלקית או מלאה, בתוך גיגית או מיכל מלאים במים קרים וקרח (פחות מ-15 מעלות צלזיוס או 59 מעלות פרנהייט) למשך 10 עד 15 דקות. זה יכול להיות כל דבר ממקלחת קרה לאמבט קרח או שחייה במים קרים.

טיפול במים קרים הוא משטר התאוששות שאחריו ספורטאים לאחר אימונים אינטנסיביים והיה מנהג שנמצא בדרך כלל בחדרי כושר ובמתקני ספורט. הצניחות הללו לאחר האימון עזרו להפחית כאבי שרירים וכאבים כתוצאה מפעילות גופנית (או מפציעה) ובמקביל עזרו לך להתאושש מהר יותר.

ההיסטוריה של אמבטיות הקרח חוזרת ליוונים הקדמונים, שהשתמשו בטיפולי מים קרים להרפיה - שוב, אנחנו שואלים את עצמנו למה?! האם בריכת הספא שלי לא נועדה לגרום לי להירגע?

היפוקרטס תיעד לראשונה את התרגול של טיפול במים קרים (לפני שזה היה דבר) במאה הרביעית לפני הספירה בעבודתו "על אוויר, מים ומקומות".

האם טיפול במים קרים בטוח?
בדרך כלל, טיפול במים קרים בטוח בתנאי שהטבילה שלך במים קרים היא קצרה, נניח 10 עד 15 דקות. אמנם לאמבטיות קרח יש יתרונות רבי עוצמה, אבל הן עלולות להזיק גם אם אתה נשאר במים יותר מדי זמן.

התהליך של אמבטיות קרח מתחיל עם טבילה קלה, כמה דקות בערך עד שאתה בונה את הסובלנות שלך. עיין במדריך למתחילים שלנו לאמבטיות קרח, אך שים לב, היפותרמיה והפוטנציאל להוסיף לחץ על הלב הם חלק מהסכנות העיקריות שעומדות בפניך בטיפול במים קרים.

המדע מאחורי טיפול במים קרים
כאשר אתה טובל במים קרים, החשיפה לקור גורמת להתכווצות כלי הדם באזורים השקועים, תהליך המכונה כיווץ כלי דם. התכווצות כלי הדם מפנה יותר דם לכיוון האיברים.

בנוסף, הלחץ ההידרוסטטי המופעל על ידי המים מקדם גם את זרימת הדם לאיברים מרכזיים כמו הלב, המוח והריאות. זרימת דם מוגברת זו מאפשרת לאיברים אלו לאסוף יותר חמצן וחומרי מזון - זה טוב!

ברגע שאתה יוצא מהמים הקרים, כלי הדם המכווצים מרחיבים תהליך הנקרא הרחבת כלי דם. לאחר מכן, הדם העשיר בחמצן ובחומרי הזנה מוזרם בחזרה לרקמות, שוב, זה טוב!

זרימת הדם המוגברת מסייעת בהוצאת חומרי פסולת, כגון חומצת חלב, מהשרירים, מסייעת להחלמתם ולהורדת דלקת, היא גם מפחיתה את הפעילות המטבולית ומאטה תהליכים פיזיולוגיים. זו הסיבה שספורטאים עושים זאת כבר שנים.

זה, בתורו, עוזר להפחית את הנפיחות ולהאט את פירוק הרקמות. מצד שני, תהליך ההתחממות משפר את זרימת הדם ומחזור הדם, ומאיץ את תהליך הריפוי.

הפחתת הדלקת משמעותית במיוחד מכיוון שהיא קשורה קשר הדוק לכאב ולמצבים בריאותיים שונים ועל ידי הפחתת הדלקת, טיפול במים קרים הוכח כמסייע מאוד בניהול כאב כרוני.

היתרונות העיקריים של טיפול במים קרים
אמבטיות קרח כוללות הכפפת הגוף לטמפרטורות נמוכות משמעותית מהטמפרטורה הממוצעת של הגוף. חשיפה זו למים קרים יכולה לעורר תגובות פיזיולוגיות בגוף ובמחקר אחד, מים קרים